• Email info@ortecaku.com.tr & ortecaku@gmail.com
  • Telefon 0342 503 00 70

Kurumsal

Hakkımızda

Ortec Akü 1980 yılında bir aile şirketi olarak kurulmuş olup 2016 yılından bu yana ithalatını yaptığı kuru, bakımsız ve jel akülerin Türkiye de bir ilk olan üretimine 2019 yılı itibari ile Gaziantep’ te ki fabrikasında başlamıştır.
Üretime sadece bir model ile başlayan Ortec Akü kuruluşundan 1 yıl sonra üretmiş olduğu model sayısını 25’ e çıkarmıştır. UPS güç kaynağı aküleri, alarm ve güvenlik sistemi aküleri, telekomünikasyon cihazları aküleri, engelli araç aküleri, elektrikli ve benzinli motosiklet aküleri ve solar enerji akülerinin üretimini yapmaktadır.
Hızla gelişen ve büyüyen Ortec Akü tamamı milli sermaye ile kurulmuş olup 2021 yılı itibariyle yenilenen üretim tesisi ve genişleyen makine parkuru ile üretmiş olduğu model sayısını 35’ e çıkararak ülke ekonomisinin gücüne güç katmaya devam etmekte ve büyüme yolunda sağlam adımlarla yeni hedeflere güvenle ilerlemektedir. Günlük üretim kapasitesi 5000 akü olan fabrikamızda işimize duyduğumuz sevgiyle bu rakam katlanarak artmaktadır.
İlklere öncülük yapan Ortec Akü üretimleriyle ülkemiz sanayisine önemli bir katkı sağlamış olup ayrıca yerli üretimle yüksek kalitede ürün üretimini başarıyla gerçekleştirmiştir. Teknolojiye yaptığı yatırımlarla her geçen gün büyümeye devam eden Ortec Akü ar-ge çalışmaları sonucunda ürün kalitesini her seferinde daha da artırmayı başarmış olup kaliteli hizmet anlayışı ile üretimine devam etmektedir. 

MİSYONUMUZ

Müşterilerimize sunduğumuz tüm ürünleri kaliteli üretmek, uygun fiyatla sunmak ve en hızlı şekilde ulaştırmak; Kararlılıkla gelişmeyi ve büyümeyi sürekli kılarak bizimle çalışan herkesin yaşamına değer katmak.

VİZYONUMUZ

Faaliyet gösterdiği her alanda dünyanın önde gelen firmaları arasında olan, teknolojik yeniliklerle sürekli gelişen, müşterilerinin beklentilerini karşılayan kalitede ürünler üreten, müşteri ve çalışanlarına değer katarak onların memnuniyetini sağlayan, topluma ve ülkesine faydalı, global bir şirket olmak.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Akülerimizin üretimi gerçekleştirilirken tüketici isteklerini maksimum düzeyde sağlamaktadır. yüksek verim, uzun ömür, doğaya saygılı üretim temel prensiplerimizdendir. Bu temel prensiplerimiz çerçevesinde sürekli gelişmeye açık olan mevcut kalite yönetim sistemimizin gereklerini titizlikle uygulamak suretiyle güvenilir ve kaliteli ürünlerin ithalatını sağlamak temel amacımızdır.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Or-Tec aküleri üretilirken küresel kaynakları korumak; enerji ve malzemenin verimli kullanılmasını sağlamak, kirliliği önlemek ve atıkları en aza indirmek, ürünlerimizin tasarımdan ömür çevrimi sonuna kadar tüm süreçlerde olumsuz çevre etkilerini azaltmak hedeflenmektedir ayrıca ürünlerimiz ve markamız CE ve ISO 9001 kalite sertifikalarına sahiptir.

HEDEF VE İLKELERİMİZ

Sürekli ürün çeşidini artırarak, geniş kitlelere erişen, teknolojiyi sürekli takip eden ve uygulayan, çevremizin toplumsal ve sosyal değerlerine katkıda bulunan tüketici odaklı hizmet anlayışıyla ilk akla gelen ve tercih edilen örnek bir marka olmaktır.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

Günümüz rekabet ortamında farkı yaratanın insan olduğu bilincinden hareketle, ulusal ve uluslararası alanda hizmet veren şirketimizde; iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini en üst düzeyde koruyarak yürüttüğümüz İnsan Kaynakları politikamızın temel dayanakları: Çalışan motivasyonunu maksimum düzeyde tutmak, Şirket bağlılığı ve çalışan işbirliğini sürekli geliştirmek, Şirketimizin ilkeleri ve hedefleri doğrultusunda sahip olduğu insan gücünün sürekliliğini ve etkinliğini sağlayacak İnsan Kaynakları sistemlerini geliştirmek ve sunmaktır.